Muzeum panenek a medvídků Troskovice

Troskovice, Rovensko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Troskovičtí medvídci a panenky mají svůj domov pod symbolem Českého ráje – zříceninou hradu Trosky v Troskovicích. Na ploše tří se metrů čtverečních se nachází kolem tisíce roztomilých exponátů a řadí tím zdejší muzeum mezi unikátní v naší republice. Jné podobné v Čechách nenajdete.

Autor článku: Petr Kouba, 1. září 2020

Hračky z celého světa?

Muzeum pro vás připravilo panenky a medvídky z dob babiček a prababiček, ale nechybí ani zástupci moderní doby z uměleckých sbírek či vytvořené výtvarníky z naší země i ze zahraničí. Plocha je rozdělena na víc částí. Panenky jsou rozděleny podle použitých materiálů na výrobu (porcelán, celuloidové, papírmaš, kompozit atd.). Mezi panenkami najdete i historické poklady, nebo ty, které mají zajímavý osudový příběh. Najdete tady i Páju a Jáju – panenky, usnadňující komunikaci při vyslýchání zneužívaných nebo týraných dětí. Mnozí budou obdivovat hrdinu amerického hororu panenku Chucky, jiní upřednostní panenku z roku 1900 pro zdravotní sestry a porodní asistentky nebo vyšňořené panenky předvádějící šperky a módu. Podívat se lze i na naaranžované dětské postýlky, kočárky a inkubátory s názvem Novorozenecké odělení. V další části se představí i medvídci a dřevěné hračky. 

foto: muzeumpanenek.cz

Kudy k muzeu?

Muzeum se nachází v obci Troskovice, přibližně 1,3 km od hradu Trosky.

Parkování

Parkování přímo u objektu muzea.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Hezký tip na výlet a navíc vlakem

Vystupte v železniční stanici Ktová a vydejte se pěšky přes dominantu Českého ráje, s věžemi Baba a Panna,  hradu Trosky až do muzea panenek. Z muzea pokračujte přes nádhernou lokalitu Nebákov a jeho pohádkový mlýn do Malechovic, kde nastoupíte na vlak. Cesta je dlouhá 8,7 km.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více