Muzeum panenek a medvídků Troskovice
Troskovice, Rovensko, Český ráj

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Troskovičtí medvídci a panenky mají svůj domov pod symbolem Českého ráje – zříceninou hradu Trosky v Troskovicích. Na ploše tří se metrů čtverečních se nachází kolem tisíce roztomilých exponátů a řadí tím zdejší muzeum mezi unikátní v naší republice. Jné podobné v Čechách nenajdete.

Autor článku: Petr Kouba, 1. září 2020

Hračky z celého světa?

Muzeum pro vás připravilo panenky a medvídky z dob babiček a prababiček, ale nechybí ani zástupci moderní doby z uměleckých sbírek či vytvořené výtvarníky z naší země i ze zahraničí. Plocha je rozdělena na víc částí. Panenky jsou rozděleny podle použitých materiálů na výrobu (porcelán, celuloidové, papírmaš, kompozit atd.). Mezi panenkami najdete i historické poklady, nebo ty, které mají zajímavý osudový příběh. Najdete tady i Páju a Jáju – panenky, usnadňující komunikaci při vyslýchání zneužívaných nebo týraných dětí. Mnozí budou obdivovat hrdinu amerického hororu panenku Chucky, jiní upřednostní panenku z roku 1900 pro zdravotní sestry a porodní asistentky nebo vyšňořené panenky předvádějící šperky a módu. Podívat se lze i na naaranžované dětské postýlky, kočárky a inkubátory s názvem Novorozenecké odělení. V další části se představí i medvídci a dřevěné hračky. 

foto: muzeumpanenek.cz

Kudy k muzeu?

Muzeum se nachází v obci Troskovice, přibližně 1,3 km od hradu Trosky.

Parkování

Parkování přímo u objektu muzea.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Popojeďte na velké parkoviště pod hradem a zamiřte vzhůru k dominantě Českého ráje s věžemi Baba a Panna, hradu Trosky. Čeká vás příjemná procházka mezi vzrostlými stormy, prohlídka hradního areálu a pěkná vyhlídka do dalekého okolí.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Troskovice 40
Troskovice 51263
+420 724 577 389
+420 483 313 638
muzeum.panenek@seznam.cz
http://www.muzeumpanenek.cz

Štítky

  • Naučné
  • Pro rodiny s dětmi
  • Muzea
  • Pro rodiče s dětským kočárkem
  • Galerie
  • Pro dva
  • Výstavy
  • Pro seniory
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Aktivity a zajímavosti v okolí

Nenašli jste co hledáte? Zkuste v okolí:

Chata Kunc

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

0/10