Muzeum Karla Zemana

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10
Autor fotky: © Libor Sváček

V Praze si určitě nenechte ujít návštěvu Muzea Karla Zemana. Nachází se u Karlova mostu na rozhraní Kampy a Malé Strany. Připomenete si celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Výprava za filmovou legendou a příběhy z dětství

Interaktivně a hravě poznáte filmové triky, kterými autor proslavil českou kinematografii 20. století. Budete se procházet ateliéry a filmovými scénami. Sami nebo s průvodcem. Děti budou nadšené, že mohou ovládat ponorku z Vynálezu zkázy. Vznést se na létajícím stroji. Projít se po měsíci Barona Prášila.

Poutavavé expozice plné dobrodružství

Poznáte originální loutky, kostýmy z filmů, fotografie a dokumenty. Objevíte třeba žirafu z filmu Vánoční sen, kterou mistr dokonce sám ušil. Upoutají vás loutky z filmů o Prokoukovi. Proletíte se na dělové kouli jak Baron Prášil. Zazáříte sami na plátně, protože se na kouli dostanete do filmu pomocí greenscreenu. Herecký výkon se automaticky odešle na vaši e-mailovou adresu.

Upozornění

Muzeum je přístupné i pro sluchově postižené, texty a videa jsou přeloženy do českého znakového jazyka.

Vstupenky můžete zakoupit on-line.

Můžete si zde zakoupit i suvenýry

V kamenném obchodě si koupíte DVD digitálně zrestaurovaných Zemanových filmů a další zajímavé suvenýry s motivy z filmů Karla Zemana a dinosauří tématikou.

Kam na další výlet v okolí

Plavba lodí po Čertovce
Vydejte se malou lodí z přístaviště Čertovka přímo od Muzea Karla Zemana. Okořeníte si tím dojmy z atmosféry Zemanových filmů a poznáte kouzlo nejromantičtější části Prahy z vodní hladiny Vltavy. 

Občerstvení

K dispozici je vedle muzea Restaurace Kočár z Vídně.

Přístupnost

Můžete dojet tramvajemi na Malostranské náměstí a dojít ke Karlovu mostu.

Parkování

V Saské ulici nebo na Malostranském náměstí jsou parkovací místa.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.