Obří mamut

Dolní Morava, Králický Sněžník, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V horském rezortu Dolní Morava v Králickém Sněžníku objevíte nepřeberné množství zábavy pro celé rodiny. Mezi nejoblíbenější patří interaktivní atrakce Obří mamut. Model je vysoký 13 metrů a je největším svého druhu na světě. V jeho nitru vás čeká zábava i informace.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. února 2021

Dobrodružství čeká na děti uvnitř mamuta  

Do těla mamuta se můžete vydat několika způsoby. V předních nohách zvířete využijete točité schody. Pokud půjdete jednou ze zadních nohou, zažijete dobrodružnou cestu s hravými překážkami. V pravé zadní noze objevíte lanový šplhací komín, který musíte zdolat. V levé pak budete překonávat šplhací tunel se sedmi gumovými pásy. Nejrychlejší a nejzábavnější forma, jak se dostat zpět na zem, je tobogán, ukrytý přímo v mamutím chobotu. Měří 24 metrů.

foto: dolnimorava.cz

Zábava a poučení ve dvou patrech modelu

První naučné patro mamuta vás seznámí hravou a originální formou s perličkami ze života mamutů, o kterých jste dosud neměli ani tušení. Budete vyzváni k tomu, abyste dokázali být mrštní a silní jako lovci mamutů na stezce. V druhém patře vás čeká zdolávání různých překážek. Je zde totiž hrací prales s popadanými kůly, tunely, lanovými liánami. Můžete se vydat do jeskyní, ve kterých uslyšíte, jak mamut řve. Do hracího pralesa se dostanete po točitém schodišti.

foto: dolnimorava.cz

A to není vše. Další zážitky se nachází kousek od mamuta

Kolem Mamuta je řada dalších atrakcí. Mezi nejnavštěvovanější patří všechny dětské zábavní parky. Můžete vstoupit do Mamutíkova vodního parku, kde si pohrajete s vodou. Uvidíte koryta, stavidla, mlýnky. V Lesním zážitkovém parku si kromě Obřího mamuta užijete lanové a dřevěné překážky, natažené mezi domečky na vzrostlých stromech. Je tu i další tobogán. V areálu Pískový svět najdete archeologické vykopávky, pískoviště s dopravníky a vlakem. Líbit se vašim ratolestem bude i v Dětském parku Amálka s tubingovými drahami, trampolínami a lezeckou stěnou. Adrenalinový park je lanový s adrenalinovou věží.

Na vrchní části mamuta je i vyhlídková plošina. Je dobře zabezpečená.

Občerstvení

Občerstvit se můžete například v Restauraci Marcelka.

Parkování a přístupnost

Automobil zaparkujete na parkovišti Skiareál Dolní Morava – Na Konečné. Z parkoviště je to k atrakcím necelý kilometr.

Poloha na mapě

Kam pokračovat dále za dalšími zážitky

Svezte se na Mamutí horské dráze
Při návštěvě Dolní Moravy nemůžete vynechat jízdu na Mamutí horské dráze. Nahoru se necháte vyvézt buď na bobu nebo lanovkou. Pak budete přestupovat na samotný sjezd. Pojedete tři kilometry lesním terénem i na otevřených pláních Králického Sněžníku. Čeká vás pořádný adrenalin. Horská dráha má převýšení 364 metrů. Budete se řítit 25 velmi rychlými zatáčkami. Absoluvujete 360° otáčku 12 metrů nad zemí, dále osmičkovou smyčku, podzemní tunel a zhoupnete se na 4 parádních jumpech nad lesními cestami.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.