Lesní zážitkový a vodní park Dolní Morava

Dolní Morava, Králický Sněžník, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.7/10

Resort Relax & Sport v obci Dolní Morava v Králickém Sněžníku vám nabídne spoustu zábavy. V létě můžete s dětmi navštívit Lesní zážitkový park a Mamutíkův vodní park. V obou atrakcích se budou děti cítit jako v ráji.

Autor článku: Radomír Němeček, 31. března 2021

Čekají vás čtyři domečky v korunách stromů

V Lesním zážitkovém parku jsou k dispozici pohádkové domečky. Nejsou však ledajaké. Místo totiž našly na stromech v různých výškách. Děti čeká zábava, fyzička i poučení. V domečku Herna, kam mohou už děti od tří let, jsou připraveny experimenty, interaktivní hry a nástroje. Domeček Chýše potěší zřejmě hlavně kutily a řemeslníky. Nechybí tu pracovní stůl s nářadím a pro milovníky vaření je připravena kuchyňka s nádobím. Odvážné děti se vydají do domečku Úkryt v divočině. Poznají tu pravidla pro přežití v přírodě. Nejvyšší domeček patří těm nejstatečnějším. Vede do něj lanový most nebo šplhací tunel. Z vrcholu se jede po obřím tobogánu.

Lanový parčík pro Tarzany

Po zemi a vzduchem vedou v areálu Lesního zážitkového parku spojovací závěsné chodníky, pařezové cesty nebo systém létajících liján. Jsou tu skluzavky, drobné tělocvičné prvky a malé i velké houpačky. Aktivní děti si tu určitě přijdou na své. Pro odpočinek po aktivní zábavě slouží závěsné sítě.

Máte rádi vodu? Běžte k Mamutíkovi

V sousedství Lesního zážitkového parku je Mamutíkův vodní park. Užijete si v něm hřiště s potůčky a přehradami. S vodou si budete hrát. Budete ji pumpovat i zadržovat. Poznáte, že voda se dá dobře směrovat. Třeba pomocí korýtek a potůčků. Budete pohánět mlýnky a mlýnská kola. A dokonce i menší vodní elektrárnu. Veškerá voda v parku končí svou cestu v brouzdališti. Určitě nepřehlédnete dominantu parku. Třináctimetrový mamut plní několik zábavných účelů. Děti v něm rády hledají zábavu i poučení. Poputujete jeho nohami a v útrobách skulptury vás čeká řada dobrodružství.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Občerstvit se můžete v areálu, kde je bistro. Dále například v restauraci Marcelka s velkou terasou. Najdete ji u spodní stanice lanovky Sněžník. Možností je zde mnohem víc.

Parkování a přístupnost

Zaparkovat můžete na centrálním parkovišti pod hotelem Vista. Z parkoviště pod rezortem půjdete do cíle necelých 600 m. Trasa na mapě.

Kam za dalšími zážitky

Mamutí horská dráha
Při návštěvě areálu Relax & Sport těžko odoláte svezení na unikátní horské dráze. Mamutí horská dráha, nejdelší v Česku, je dlouhá více než tři kilometry. Projedete 25 zatáčkami. Ve výši 12 metrů nad zemí vás čeká 360°otáčka, budete si užívat adrenalin podzemního tunelu a osmičkové smyčky.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Velká Morava
Dolní Morava
602 378 150
resort@dolnimorava.cz
dolnimorava.cz

Štítky

  • Zábavné
  • Lanové parky
  • Dětská hřiště
  • Naše tipy
  • amazing places
  • pro rodiny s dětmi
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Bludiště a labyrinty
  • pro dva
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Východní Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.