Království železnic na Smíchově

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.3/10
Autor fotky: kralovstvi-zeleznic.cz

Na Smíchově navštivte zmenšený svět Království železnic. Čekají vás modelová kolejiště ve zmenšených regionech a Prahy. Vyzkoušíte si i zajímavé funkční simulátory.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Čeká na vás spousta zábavy i poučení

Stálá expozice v Království železnic Smíchov se rozkládá na ploše 3500 m2. Je plná zábavy, poučení pro děti i dospělé. Některá kolejiště jsou v prvním patře. Největší model ve střední Evropě je ve spodní části budovy.

Největší kolejiště i s prezentací běžného života

Na hlavní atrakci o rozloze 460 m2 můžete sledovat až 90 vlakových souprav, auta, tramvaje, metro a 30 tisíc postaviček obyvatel. Jejich prezentace je protkána příběhy. Na kolejišti se dokonce ve 20 minutových intervalech střídá noc a den. Rozsvěcují se lampy i světla za okny. Zažijete dokonalou iluzi. Železnice prochází scenériemi šesti krajů republiky a Prahy, další se budují.

Těšte se na simulátory dopravních prostředků

V Království železnic vás čeká nevšední zážitek. Sednete si na místo strojvedoucího vozu řady 810 nebo do lokomotivy Bobina, za volant autobus Karosa a do nejslavnější pražské tramvaje T3.

Jak dále zabavit děti

K dispozici jsou herní koutky, virtuální realita, herní prostor Igráček, řádírna Tondy Obala.

Kde se občerstvit

Ve Stroupežnického ulici, kde se nachází Království železnic je několik restaurací. Zkuste například zavítat do Radegastovna Perón.

Kde zaparkovat

Kryté parkoviště Anděl City na Smíchově. Od krytého parkoviště je do cíle 140 m. Ze stanice Anděl - metra B, tramvají a autobusů.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.3/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.