Knížecí pivovar Plasy

Plasy, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

V západočeských Plasech pivo vařili už mniši v cisterciánském klášteře. V druhé polovině 20. století byl pivovar zrušen a uzavřen. O objekt se pak staralo Národní technické muzeum. Teď už zase teče pivo proudem.

Autor článku: Radomír Němeček, 24. března 2022

Pivo vám zachutná

O objekt se staralo Národní technické muzeum. Vyšlo vstříc zájemci Petru Neumanovi, který rekonstrukcí vybudoval minipivovar z bývalých skladů. V základní nabídce má 4 druhy moku. Ochutnáte světlou výčepní 10° Vašnostu, pšeničnou 11° Vidlák, 12° Metternich, polotmavou 13° Felčara nebo Nachmelence Ale.

foto: Knížecí pivovar Plasy

Stylový šenk s pivovarnickou technikou

Posedíte ve stylovém šenku. Interiér je laděn do secesního stylu. Kuchyně nabízí grilované speciality. Dominantou restaurace je otevřený gril vyrobený ze starého pivního sudu. Sládek vám prozradí, jaká piva se vaří, provede vás výrobou.

foto: Knížecí pivovar Plasy

Přidružená kultura, kde se baví děti

Na nádvoří mezi pivovarem a klášterem organizuje pivovar Plaské kulturní léto s festivaly a koncerty. V Centru stavitelského dědictví najdete volnočasovou dílnu pro děti. Z dřevěných kostek si postaví i vlastní dům.

Parkování a přístupnost

K dispozici je parkoviště Klášter Plasy. Jezdí sem autobusy i vlak. Nádraží je od piva necelý 1 km.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

V Plasech je koupaliště
Můžete se projít naučnou stezkou Plasy a poznat přírodní, kulturní i technické památky. Odpočinete si na přírodním koupališti vedle rybníka. Má i písčitou pláž.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.