Ježíškova cesta na Božím Daru

Boží Dar, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Na Božím daru pod horou Klínovec si budete připadat jako o Vánocích. Vede tudy Ježíškova cesta. Děti budou nadšené, když ji s nimi projdete.

Autor článku: Petr Kouba, 25. září 2020

Na trase vás čeká plnění úkolů v přístřeškových domečcích

Na Božím Daru se můžete s dětmi vydat  na naučnou stezku Ježíškova cesta. Výchozím bodem je informační centrum . Dostanete zde za 50 korun Ježíškův pas . Do něj budete zapisovat splněné úkoly. V cíli, který je opět v infocentru, dostanou děti na památku do pasu razítko Ježíškovy pošty a drobný dárek. Můžete si vybrat ze dvou okruhů. Jeden je dlouhý 12,9. Druhý je zkrácený na 5,6 kilometru. Při delší variantě projdete 13 zastavení. Na malém okruhu jsou vynechána zastavení 5 až 10. Cestou vás však na každém zvoleném okruhu čeká plno zábavy a úkolů v pohádkově vyzdobených domečcích. Na trase jsou k dispozici nejen zmíněné přístřešky, ale i odpočinková místa. Jedno z nich je vyhlídkovým místem Božídarského Špičáku, druhé nejvyšší hory Krušných hor.

foto: bozidar.cz

Půjdete také kolem vodní nádrže

Západně od Božího Daru dojdete zhruba po 4 km k vodní nádrží Myslivny. Dozvíte se, že vznikla v roce 1959 a pojmenovali ji podle zaniklé obce, která byla zatopena. Vodní nádrž je zásobárnou pitné vody pro Jáchymov. Je to nejvýše položená vodárenská nádrž v republice.

Oblíbená Ježíškova pošta

Můžete také využít populární Ježíškovu poštu, která na Božím Daru funguje už řadu let. Pokud chcete, aby pohledy, dopisy a zásilky měly Ježíškovo razítko, můžete je odeslat na adresu Vánoční pošta,362 62 Boží Dar 1. Pokud budete přímo v místě, můžete svou poštu vložit osobně do speciální Ježíškovy schránky. Nezapomeňte všechny zásilky určené k tomuto speciálnímu orazítkování opatřit cílovou adresou a známkou, která odpovídá poštovnému do příslušného místa určení.

foto: bozidar.cz

Tipy na ubytování

Upozornění

 • Trasu pohodlně projedete i s kočárkem a můžete mít s sebou čtyřnohého kamaráda.
 • V létě se dá jet na kole, v zimě na běžkách.
 • Na vyplňování úkolů do notýsku nezapomeňte vzít s sebou z domova tužku.

Občerstvení

Na trase stezky projdete kolem občerstvení Krmelec. Můžete se také občerstvit buď před cestou nebo po jejím absolvování třeba v restauraci Medard, Daniela, Zita nebo Restaurantu Excalibur. Všechny najdete blízko sebe přímo na Božím Daru.

Parkování a přístupnost

Automobil pohodlně zaparkujete na parkovišti Skiareál Novako Boží Dar. Z parkoviště půjdete pouhých 300 metrů k informačnímu centru, kde Ježíškova cesta začíná.

Poloha na mapě

Tip na výlet s dětmi

Svět z ptačí perspektivy na Rozhledně Klínovec
Po procházce krajinou Ježíškovy cesty můžete vyjet lanovkou z Jáchymova na Klínovec. Svezete se čtyřsedačkovou lanovkou Prima Express. Dlouhá je 1630 metrů a zdolává převýšení 428 metrů. Na Klínovec lze dojet i autem a zaparkovat na parkovišti přímo na vrcholu. V létě se tu ani neplatí. Pokud budete mít sílu jít pěšky, čeká vás z Božího daru 4 km dlouhá trasa po červené turistické značce. Na nejvyšší krušnohorské hoře (1244 m n.m.) si dopřejte rozhlednu. Vyhlídková věž na Klínovci před lety prošla rekonstrukcí. Je vysoká 24 metrů, na vrchol budete muset zdolat  75 schodů. Zastřešený kruhový pohled vám dopřeje vidět vrcholky Krušných hor, České Středohoří, Doupovské hory, Slavkovský les i Šumavu. Vidět jsou i Karlovy Vary. Upozornění: v zimě je rozhledna nepřístupná. Dá se na ni vystoupat pouze v období od dubna do října.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Boží Dar
603 539 020
359 571 007
info@bozidar.cz
www.bozidar.cz

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • se psem
 • Příroda
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.