Hvězdárna města Mladá Boleslav

Mladá Boleslav, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Hvězdárna města Mladá Boleslav patří k budově 9. ZŠ, nacházející se na severním okraji města mezi Mladou Boleslaví a Kosmonosy. Ve hvězdárně se zaměřují na zpopularizování astronomie a přírodních věd, na historický vývoj a rekonstrukce historických přístrojů a měřících metod.

Autor článku: Petr Kouba, 13. srpna 2020

Za hvězdami s dalekohledem i projektorem

V pozorovatelně najdete řadu dalekohledů. Je mezi nimi například i Cassegrain s průměrem objektivu zrcadla dvacet centimetrů, ohniskovou vzdáleností dva metry a s přiblížením padesát až 200x. Nechybí ani čočkový dalekohled k pozorování rozměrnějších objektů na nebesích. Navíc můžete v zatemněné klubovně s dataprojektorem shlédnout zajímavé projekce.

foto: hvezdarnamb.cz

Kudy na hvězdárnu?

  • Autem: kopuli hvězdárny uvidíte již z dálky. Pojedete po přeložce I/38, odbočíte do sídliště a pak hvězdárnu objevíte mezi značkami Mladá Boleslav a lesíkem. 
  • Vlakem: od vlakového nádraží se vypravíte severoseverovýchodně po třídě Václava Klementa, okolo budov a parkovišť Škoda až k budově kina Fórum a do ulice 17. listopadu.
foto: hvezdarnamb.cz

Parkování

Zaparkovat můžete u hvězdárna

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

Než večer zamíříte na hvězdárnu, můžete strávit den prohlídkou muzea v Mladé Boleslavi, které je věnováno značce Škoda. Kromě její historie se seznámíte s řadou exponátů od historických po současné a uvidíte i takovou lahůdku, jakou je Upír z Feratu, automobil, který si zahrál ve stejnojmenném filmu s Dagmar Veškrnovou v hlavní roli.

Základní údaje

Vstupné

20 Kč dospělá osoba
10 Kč děti, studenti, senioři

Kontaktní údaje

17. listopadu 1325
Mladá Boleslav 29301
hvezdarnamb@seznam.cz
hvezdarnamb.cz/

Štítky

  • Naučné
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Technické památky
  • Hvězdárny a planetária
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.