Areál Šťastná země

Karlovice, Hruboskalsko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.3/10

Přáli byste si žít ve Šťastné zemi? Na Liberecku si můžete dopřát tuto pohádkovou iluzi, když zavítáte do Radvánovic u Turnova v Českém Ráji. Šťastná země tu totiž skutečně existuje, a to už od roku 2004. Určitě se skvěle s dětmi pobavíte a nebudete návštěvy litovat.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. března 2021

Během sezony si dopřejte některou z řady akcí

Přírodní zábavný dětský areál nabízí spoustu radostí a zážitků. Pořádají se zde během léta především každoročně skvělé akce. Oblíbené jsou již legendární Slavnosti slámy. Známý je Čiperkafest se spoustou atrakcí, divadelních, hudebních vystoupení a bubenických šou. Pořádají se tu hudební nebo gastro workshopy. Když budete mít štěstí, budete třeba putovat za dinosaury. Je třeba jen sledovat aktuální program Šťastné země. Součástí areálu je amfiteatr.

Můžete si vylézt na Trosky

Dominantou Šťastné země je už několik let dřevěná replika hradu Trosky. Děti na ni rády lezou. Ale není jedinou atrakcí. V areálu najdete dřevěné houpačky, prolézačky, skluzavky, tobogány a dokonce i trpasličí vesničku. Uvidíte indiánské tábořiště. Děti si s oblibou zadovádí na vzduchových trampolínách a lanovém hřišti. Vyzkouší si aqua zorbing, minigolf, projdou bludištěm. Čeká je třeba i dětské bagroviště.

Prožitkový geopark

Ve Šťastné zemi si projděte naučnou stezku. Prožitkový geopark, kudy trasa vede, se věnuje přírodě a geologii Českého ráje. Vše doplňuje 16 informačních panelů o Českém ráji, přírodě a geologii. Jsou tu interaktivní prvky a adrenalinové atrakce. Děti si vyzkouší, jak se proplavuje písek, uvidí meandrující tok řeky Jizery a absolvují chůzi po adrenalinových závěsných lávkách.

Tipy na ubytování

Děti milují místní minizoo

S domácími zvířaty, která žijí na statku, se seznámíte v minizoo. Prostorem projdete s průvodcem, který povypráví o životě jednotlivých druhů. Zvířátka si můžete pod jeho vedením nakrmit.

Zázemí pro nejmenší

Pro nejmenší návštěvníky a jejich rodiče je v areálu místnost vedle obchůdku Čtyřlístek. K dispozici je přebalovací pult, rychlovarná konvice, mikrovlná trouba a křeslo na nakojení.

Občerstvení

V areálu Šťastné země je dostatečná možnost občerstvení.

Vlakem do Šťastné země

Vlaková zastávka Hrubá skála je vzdálena necelý kilometr od areálu. Trasa na mapě.

Parkování

Šťastná země má své vlastní parkoviště, kde pohodlně zaparkujete.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Vydejte se na romantický skalní zámek
Pouhé 3,5 km od Šťastné země stojí Zámek Hrubá Skála ze 14. století. Slouží jako hotel, ale některé jeho části jsou přístupné veřejnosti. Romantická stavba stojí na pískovcové skále. Můžete vystoupat na vyhlídkovou věž a prohlédnout si všechna nádvoří. Z věže se vám otevře nádherný pohled na Hruboskalské skalní město. Zámek se v minulosti objevil v některých pohádkách. Například v příběhu Princ Bajaja.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Radvánovice
Karlovice 51101
604 891 368
info@stastnazeme.cz
stastnazeme.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • amazing places
  • Zabávní parky
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Dětská hřiště
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.