Vyhlídka Nad doly

Moravská Třebová, Svitavsko, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

U Moravské Třebové na střední Moravě se rádi vypravíte lesy po naučné stezce Hřebečské důlní cesty. Zavede vás k pěkným vyhlídkám. Nejatraktivnější z nich u Boršova nese název Nad doly. Výhled opravdu stojí za to.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. listopadu 2022

Na vyhlídku sestoupíte

Vyhlídka Nad doly má zvláštní stylizaci v přírodě. Zatímco na všechny rozhledny stoupáte vzhůru, na tento vyhlídkový ochoz budete sestupovat po ocelové konstrukci po schodech dolů. Na plošinu se vejde maximálně osm lidí. Otevře se před vámi pohled na Moravskou Třebovou i na krásnou kopcovitou krajinu.

Poznáte regionální geologii

Kraj, kterým vás povede červená turistická značka, se vám určitě zalíbí. Budete mít kolem sebe zvlněné kopce, na naučné stezce Hřebečské důlní cesty se poučíte o regionální geologii. Díky panelům se dozvíte o důlních dílech, půjdete kolem autentických stanovišť, kde ještě před pár desítkami let probíhala těžba. Od vyhlídky můžete pokračovat dál a prohlédnout si alespoň některá místa, která tato 60 km dlouhá naučná trasa nabízí. Dojít se dá třeba k rozhledně Strážný vrch nad Kunčinou.

Občerstvení

U parkoviště v Hřebči objevíte Restauraci U Tety.

Parkování a trasa jak na rozhlednu

Zaparkovat můžete v obci Hřebeč, kde se nachází parkoviště. U něj je také známá vyhlídka U Tety. Jezdí sem autobus. Přes kopec Hřebeč půjdete 2,5 km k vyhlídce po červené značce, která kopíruje naučnou stezku.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Boršov
Moravská Třebová
461 313 502
hrebeckedulnistezky@centrum.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Do lesa
  • Příroda
  • Vyhlídky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Východní Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.