Technické památky Lužické hory

Baví vás svět techniky a historie zároveň? Připravili jsme pro vás zajímavý přehled technických památek v regionu Lužické hory. Seznamte se s příběhy, které tyto průmyslové a industriální památky vyprávějí a vyrazte na cestu za poznáním historie, lidského umu a inovací. A jaké vlastně to mohou být technické památky? Jsou to důlní stavby, mosty, doly, vápenky, pece nebo větrné mlýny. Prozkoumejte díla, na které měla vliv technika a poznejte jejich historický a kulturní význam.

Kam chcete jet?

Technické památky
Upřesněte výběr
Zrušit vše
Zrušit vše
Technické památky
Rodinné

Žitavská úzkokolejka

Sasko Zittau (18 km)

5/10

Fanoušci železnice mají možnost zavítat na jihovýchodě Saska na úzkokolejku, vedoucí ze Žitavy. Vlaky jsou tažené parními lokomotivami...

Tipy na další zážitky

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.