Kuhstall

Bad Schandau, Saské Švýcarsko, Sasko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10

Skalní masiv Kuhstall, nacházející se v Národní parku Saské Švýcarsko, je místem dvou výhledů zároveň. První vám nabídne z místa, kam se dostanete průchodem ve tvaru oka, ke druhému, na vrcholu, vás přivede skalní průrva po železném schodišti. Výlet na Kuhstall rozhodně nepatří k těm, které vám dovolí, byť jen na okamžik, pocítit nudu.

Autor článku: Radomír Němeček, 26. dubna 2020

Obrovský skalní oblouk s vyhlídkou

Název okna ve skále v překladu zní „Kravín“ a je odvozen od skutečnosti, že se zde schovával dobytek. Tímto skalním obloukem, který je 11 m vysoký, 17 m široký a 24 m hluboký projdete na první vyhlídku. Podrobnější údaje o místě vám poskytne informační tabule, která je umístěná jen kousek od skalního průchodu. Výhled je pěkný, ale místo je zajímavé spíše existencí skalního oka. Lepší a zajímavější vyhlídky nabídne vrchol skály na který můžete vylézt. Počítejte s náročnějším výstupem buď po schodech, nebo po jednosměrném žebříku nazvaném Himmelsleiter. Pohyb po horní vyhlídce usnadňují v některých místech do skály vytesané schůdky. Vyhlídky jsou ohraničeny zábradlím, takže výhledů si můžete bezstarostně a naplno vychutnávat.

Občerstvení

Na Kuhstallu se můžete občerstvit ve výletní restauraci a ve stánku si zakoupit suvenýry.

Jak na Kuhstall

Auto zaparkujte u vodopádu Lichtenhainer nebo sem můžete přijet z Bad Schandau tramvají „Kirnitzschtalbahn“. Od vodopáde se vydáte po zelené trase na Kuhstall (necelé 2 km jedna cesta). Nenáročná procházka je vhodná pro rodiny s malými dětmi nebo krátký půldenní výlet. 

Tipy na ubytování

Parkování

Veřejné parkoviště u Lichtenhainer Wasserfall. Poplatek za celodenní parkování činí přibližně 5eur. Nezapomeňte mít s sebou mince.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Plánujete-li delší výlet, doporučujeme se vydat na hezký okruh  přes Kleiner Winterberg a následně Frienstein.  Výlet s velkým množstvím úchvatných výhledů. Obzvláště v okolí Frienstein je výhledů opravdu dost. Délka výletu: 9 km. Převýšení: 550 metrů

 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.