Hrad Hohnstein

Hohnstein, Saské Švýcarsko, Sasko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Na okraji Saského Švýcarska, asi 12 km od Bad Schandau, se vypíná hrad Hohnstein. V jeho areálu je umístěno muzeum a je také využíván jako hotel a restaurace. Je rovněž oblíbeným místem svateb. Z hradeb a věže plnící roli rozhledny, jsou krásné rozhledy na údolí s říčkou Polenz a na bizardní pískovcové útvary, nad nimiž každý romantik zajásá. A posezení u něčeho dobrého k snědku či u lahodné kávy, s takovým výhledem, to ocení jistě každý.

Autor článku: Radomír Němeček, 16. dubna 2020

Temná novodobá historie

Hohnstein má ale také temnou novodobou historii.  Od roku 1933 zde byl několik let umístěn koncentrační a zajatecký tábor, což dodnes připomíná památník obětem nacismu u hradní brány. Později zde bylo také vězení pro mladistvé a poté mládežnická ubytovna. 

Dolní zámek, Zadní zámek a Prostřední hrad

Hradní plošinu, na které stojí trojdílný objekt novověkého zámku, ze tří stran chrání strmé pískovcové srázy. Dříve na plošině stával hrad s pěti hranolovými věžemi, z nichž můžete dnes vidět již jen jednu. Hradní jádro bývalo na nejvýše položeném místě areálu, v prostoru dnešního Zadního zámku. Nejstarší dochovanou stavbou je na převislé skále Dolní zámek, v němž se nachází výstavní expozice. Za kamenným mostem a malou věží je chodba vytesaná do skály, kterou se dostanete do prostoru velkého zámeckého nádvoří Prostředního hradu.

Občerstvení

Přímo na hradě je restaurace a další bohaté možnosti jsou přímo pod hradem v městečku Hohnstein.

Tipy na ubytování

Parkování

Veřejné placené parkování je na náměstí v centru městěčka Hohnstein (pod hradem).

Poloha na mapě

Tip na výlet

Užijte si v nedalekém Bad Schandau
Protože se hrad nachází nedaleko Bad Schandau, může být výchozím či cílovým místem výletu právě toto lázeňského městečko. Užijete si zde vodních radovánek v termálních lázních Toskana Therme s unikátním bazénem, zpod jehož hladiny se line relaxační hudba v podobě tzv. tekoucího zvuku za doprovodu speciálních světelných efektů. Vstupné činí 12 € pro dospělé a 5,50 € pro děti. Otevřeno je po celý týden 10.00 – 22.00 hod., o víkendu až do 24.00 hod. Poté se vydejte nejmenší saskou tramvajovou linkou osmikilometrovým úsekem k vodopádu Lichtenhainer. Ujít byste si neměli nechat také vyhlídku do Ostrau, na kterou vás dopraví unikátní venkovní výtah s prosklenou kabinou.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.