Zkuste žážitkový výlet vlakem

Ohodnoťte jak se vám líbil článek
9/10

Mezi turistické zážitky patří každoročně pořádané zážitkové jízdy vlakem. Jsou oblíbené u všech generací. Historické lokomotivy s retro vozy vás zavezou do různých míst České republiky a jsou příjemným zpestřením výletní sezony.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. května 2024

Přiblížíme vám, kam a kdy se letos můžete vydat zážitkovými vlaky. Podívejte se přímo na stránky Valenta Rail, která tyto nevšední výlety vlakem pořádá a vyberte si vaší trasu, kam vyrazíte na výlet. Zde je několik zajímavých tipů kam vyrazit:

Výlet do Bechyně

Nenechte si ujít jízdu první elektrifikovanou tratí v Česku. Koná se 15. června 2024 a pojedete do jihočeské Bechyně. Bechyňskou železnicí vás provede lokomotiva Bardotka s přípojnými vozy Balm. Bechyně stojí za prohlídku. Potěší vás historické centrum a středověké opevnění. Dominantu města s mezinárodním muzeem keramiky tvoří mimo jiné 50 m vysoký železobetonový obloukový most Duha přes Lužnici. Můžete se rozhlédnout z věže kostela sv. Matěje, zavítat do městského muzea a hasičského muzea. Nahlédnete do života Petra Voka v Zámeckém resortu Bechyně. Za prohlídku stojí i pivovar Keras a vaší pozornosti neujde ani visutá lávka nebo Via ferrata v Zářečí u Bechyně.

Výlet na zámek Žleby

Velká dieselová lokomotiva s historickými vozy vás čeká 22. června 2024 na cestě do Žleb na pohádkový zámek. Retrovlakem se projedete z Prahy přes Kolín, Kutnou Horu a Čáslav až do Žleb. V novogotickém zámku si připomenete pohádky Tři bratři, Nejkrásnější hádanka a Královský slib. Filmaři si zámek vybrali i pro natáčení filmu Slasti otce vlasti. V blízkosti zámecké zahrady vás nadchne unikátní obora s bílými jeleny a projít se můžete údolím Doubravy.

Výlet do Koněpruských jeskyní

Využijte příležitosti a projeďte se 20. července 2024 na železniční vlečku Velkolomu Čertovy schody. Jízda je spojena s exkurzí do Koněpruských jeskyní a určitě uvítáte možnost prohlídky muzea filmu Ostře sledované vlaky.

Výlet na Potštejn na pivo do Clocku, ale i na hrad a zámek

Vydejte se na oslavy 10. výročí Pivovaru Clock v Potštejně. Doveze vás tam 27. července 2024 výletní vlakový spoj z Prahy přes Čelákovice a Hradec Králové. Kromě oslav v potštejnském pivovaru se můžete vydat na hrad, zámek a podívat se do vojenského muzea.

Výlet na Žateckou Dočesnou

Na největší slavnosti chmele a piva v EU se můžete vypravit retro vlakem do Žatce. Žatecká Dočesná je vrcholnou akcí královského města. Jízda retro vlakem se uskuteční 7. září 2024 a bude jistě skvělým zážitkem. Projedete se po pražském Semmeringu s množstvím oblouků a nádherných výhledů a po Buštěhradské dráze. V Žatci můžete zavítat i do Muzea chmelařství.

Rychlíkem do Chomutova

Do Chomutova si zajeďte 7. září 2024 rychlíkem Chomutovka. Navštívíte železniční depozitář Národního technického muzea a můžete si s dětmi užít návštěvu největší Zoo v ČR, kde chovají 160 druhů zvířat. Jistě vás zaujme také světový unikát - Kamencové jezero s plážemi. Vzniklo zatopením dolů na kamenec a síru.

Na výlet Křivoklátským rychlíkem

V předvánočním čase si 14. prosince 2024 rádi užijete jízdu Křivoklátským rychlíkem. Na královský hrad Křivoklát vás doveze historický motorový vlak. Čeká tam tradiční adventní program, při kterém ochutnáte například svařené víno v hradním šenku. Můžete si prohlédnout Muzeum motocyklů Křivoklát, které vystavuje kompletní řadu sériově vyráběných strojů Jawa a ČZ.

Vánoční retro jízda 

I závěr roku se dá strávit příjemně v netradičním vlaku. Nenechte si tedy 27. prosince 2024 ujít Vánoční retro jízdu. Jízda historickým vlakem vás doprovodí dolním a horním Posázavím s vůní svařáku. Ve vlaku je zařazen barový vůz s hudebním doprovodem. Těšte se i na ochutnávku českých pivních speciálů.

Pro velké skupiny a firemní koletivy

Pakliže jste velká skupina nebo firemní kolektiv, máte možnost si pronajmout vlak a vybrat si zážitkovou trasu podle svého gusta. Délka trasy můžete být od 3 hodin až po celý den. Zážitkový výlet můžete být na různé téma a třeba můžete mít i party vagón. Zkuste uspořádat netradiční firemní akci ve vlaku a spojte zábavu s poznáváním nových míst.  

Štítky

 • Rodinné
 • Výlety
 • romantické cestování
 • Vlaky
 • pro rodiny s dětmi
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Zábavné
 • pro seniory
 • Romantické
 • Poznávací
 • pro skupiny
 • pro školy a organizace
 • pro vozíčkáře
 • pro firmy
Jak se vám líbí článek
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.