Zámek Moravská Třebová

Moravská Třebová, Svitavsko, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Zámek v Moravské Třebové si při návštěvě centra města na Českomoravském pomezí nemůžete nechat ujít. Upoutá vás na první pohled úchvatnou krásou arkádového nádvoří. Těšte se na prohlídkové okruhy a sledujte i program akcí.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. listopadu 2022

Na zámku se seznámíte s alchymií i právem útrpným

O zámku v Moravské Třebové se hovoří jako o renesanční perle. Zavítáte do středověké mučírny a seznámíte se s  praktikami práva útrpného. Zaujme alchymistická laboratoř Mistra Bonaciny. Nahlédnete do tajemství elixíru života nebo kamene mudrců. Zajímavé jsou i okruhy Poklady Moravské Třebové, Jak se žilo na venkově a Geologické zajímavosti Moravské Třebové. Ve věži uvidíte ložnici a pracovnu Ladislava Velena ze Žerotína a ve spodním patře věže se interaktivně seznámíte s vývojem panství a jeho držiteli.

Významné památky vás oslní

Na zámku jsou vzácnosti. Např. renesanční flanderská tapiserie Ifigenie na Tavridě. Výjimečný je portál, vsazený do jižní brány na nádvoří, s portrétními medailony Ladislava z Boskovic a jeho manželky Magdalény z Dubé a Lipé. Prohlédnete si soubor šesti slunečních hodin.

Jak zabavit děti

U zámku je dětské hřiště.

Občerstvení

V blízkosti je Knížecí pivovar, občerstvení Kebab a Pizza, Hospůdka u Johana a další.

Kde zapartkovat a přístupnost

Využijte parkoviště v Jevíčské ulici. Z parkoviště půjdete 300 m, z autobusového nádraží 600 m, vlakové nádraží je vzdáleno 1,3 km.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zámecké nám. 185
Moravská Třebová
+420 731 151 784
pokladna@ksmt.cz
zamekmoravskatrebova.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Zámky
  • Prohlídky
  • když prší
  • Architektonické památky
  • Výlety
  • Procházka
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.