Rodinný zábavný park Fábula
Kamenice nad Lipou, Českomoravská vrchovina, Vysočina

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Atrakce všeho druhu venku i pod střechou, případně ve sklepě. To vše můžete využít v rodinném zábavním parku Fábula. Nachází se v rekonstruovaných prostorách bývalého okresního soudu a vězeňského dvora a později sklárny v Kamenici nad Lipou.

Autor článku: Petr Kouba, 16. října 2020

Nově se zde objevila strašidla z Jihlavy

V parku Fábula si užijete rozmanité aktivity. Kromě zábavy a dobrodružství vyzkoušíte své schopnosti, kreativitu a procvičíte vědomosti. Do Kamenice nad Lipou byla přestěhována i strašidla ze zaniklého Strašidelného bludiště a Jihlavské šatlavy. O zábavu tedy nebudete mít rozhodně nouzi.

foto: pohadkova-rise.cz

Dobrodružná cesta sedmi pokladů

Po celém parku je rozprostřeno několik pokladů, které máte najít. Pokud se budete chtít při hledání cítit autenticky, obléknou vás třeba do kostýmu piráta nebo loupežníka.

Atrakce v pohádkové říši Fábula

 • Pohádková cesta sklepením. Pokud si chcete vyzkoušet svou odvahu, je tato atrakce pro vás jako stvořená. Projdete hradem, jeskyní, ztracenou zahradou, starou mučírnou i peklem. Budete překonávat skříňový labyrint, v doupěti čarodějnice pročtete kouzelné knihy. Než se do sklepení vydáte, můžete si zapůjčit kostýmy.
 • Úniková hra Útěk ze žaláře. Vstoupíte do vězeňské cely, z které se musíte dostat. Pak budete pátrat v kanceláři STB a hledat informace a důkazy. Pokud se to podaří, sami přijdete na to, jak se dostat zcela na svobodu.
 • Svět panenek. Interaktivní výstava více než 30 panenek. Každá z nich má své jméno, zálibu a profesi. Budete odpovídat na otázky z oblíbených českých pohádek.
 • Zámecké venkovní bludiště. Fábulovo pohádkové bludiště je romantické místo plné překvapení a zábavy. Polezete na střechu Fábulovy tvrze, ocitnete se v korunách borovic, kde rostou zlaté šišky a hnízdí pohádkoví draci.
 • Strašidelné bludiště. Strašidla z Jihlavy našla svůj nový domov. Pořádně vás vyděsí. Budou ječet, pištět, smát se i křičet. Budete procházet kouzelnými místy. Můžete vyzkoušet strašidelné masky. Umělé nohy, masky, pařáty nebo lebku.
 • Království hlavolamů. Po celém areálu pohádkové říše je rozmístěno plno dřevěných hraček, skládaček a logických hraček i hlavolamů. Vyzkoušíte ježky v kleci, kuličkové věže, uzamčené zámky, osmisměrky a podobně. Malé děti si pohrají v bludišti s kostkami a stavebnicemi.
 • Střelnice. Staňte se rytíři a ochránci pohádkové říše. Můžete si na střelnici vyzkoušet střelbu z kuše a luku. Střílet budete šípem bez ostří.
foto: pohadkova-rise.cz

Kde se občerstvit

Určitě vás uchvátí samoobslužná zážitková restaurace Hostinec u Loupežníka Bambitky. Středověký interiér se svíčkami dotvoří kulisu k výběru chutných jídel. 

Jak ještě zabavit děti

U hostince je dětský koutek a v blízkosti venkovní terasy také dětské hřiště s houpačkami, prolézačkami a provazovým i tunelovým bludištěm.

Výlet vlakem

Cestu do Kamenice si však můžete zpestřit. Když auto necháte doma, tak z Jindřichova Hradce můžete do pohádkové říše v úterý a čtvrtek v 9.09 hodin vyrazit parním vlakem. I v něm už s vámi budou cestovat pohádkové bytosti a do říše vás doprovodí.

Parkování a přístupnost

Park Fábula má vlastní parkoviště v Tyršově ulici. Vchod do areálu je hned vedle parkoviště.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Celodenní program s pohádkovým animátorem
Pohádková říše Fábula nabízí pestrý celodenní program pro děti s pohádkovou bytostí. Zahrajete si loutkové divadlo a budete zpívat karaoke. Zasoutěžíte si. Předvedete svou bystrost v pohádkovém kvízu. Budete střílet z kuše. Naučíte se nové společenské hry. Zúčastníte se některého z turnajů. A dojde i na malování na obličej.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Masarykova 362
Kamenice nad Lipou
+420 602 456 289
info@skritek-fabula.cz
https://pohadkova-rise.cz

Štítky

 • Zábavné
 • Pro rodiny s dětmi
 • Zabavní centra
 • Výlety
 • Pro rodiče s dětským kočárkem
 • Zabávní parky
 • Dětská hřiště
 • zoo a minizoo
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více