Lanové centrum MonkeyPark
Harrachov, Krkonoše a Podkrkonoší

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Lanové centrum MonkeyPark Harrachov se nachází v blízkosti konečné zatáčky harrachovské bobové dráhy. Nabízí nevšední zážitek při zdolávání překážek zavěšených na lanech mezi stromy ve výšce až sedm metrů.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

Dopřejte si „let“ nad jezírkem

MankeyPark je určen dospělým i dětem od výšky 140 cm. Na všechny čeká 273 m dlouhá dráha se 14 překážkami umístěnými ve výšce 3 – 7 m, které budete postupně překonávat. Na stromech jsou upevněné základny, jež umožňují přesun od jedné překážky ke druhé, a zároveň si na nich můžete na chvilku odpočinout. V závěrečné části na vás čeká úžasný adrenalinový zážitek v podobě více než sto metrů dlouhého skluzu po laně nad horským jezírkem. Celá trasa vede pod korunami vzrostlých stromů v čistě přírodním prostředí, do kterého je citlivě zasazena, což umocňuje dojmy z nevšedního zážitku.

foto: bobovka.cz

Bezpečí na prvním místě

Před tím, než vyrazíte na dráhu, absolvujete odbornou instruktáž, aby vaše cesta byla příjemná a bezpečná. Poté budete vybaveni speciální výstrojí včetně jistících úvazků připojených na jistící lano. Nad zdolání celé trasy dohlíží pečlivé oko instruktorů, takže pokud byste se z nějakého důvodu rozhodli nepokračovat, během chvíle vás bezpečně spustí dolů na zem.

foto: bobovka.cz

Kde se občerstvit

V areálu se nabízí možnost občerstvení.

Vlakem do Monkeyparku

Železniční stanice Harrachov je vzdálena 2,3 km od areálu.

Kudy do MonkeyParku Harrachov?

Od Jablonce nad Nisou po silnici č. 14, od obce Desná po silnici č. E65, odbočka k areálu u penzionu Motejlek. Parkování u areálu. Občerstvení se nachází v areálu bobové dráhy.

Poloha na mapě

Tip na výlet

V Harrachově můžete navštívit zajímavé Hornické muzeum a projít asi 1 kilometr dlouhou zpřístupněnou štolou, která vás zavede do rudného dolu. Otevřeno je od května do října a vezměte si něco teplého na sebe, neboť teplota se v podzemí pohybuje kolem deseti až dvanácti stupňů celsia.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Harrachov 603
Harrachov 51246
+420 774 443 733
+420 481 528 248
happyworld@tiscali.cz

Štítky

  • Zábavné
  • Pro rodiny s dětmi
  • Pro dva
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Hotel Horizont

Krkonoše a Podkrkonoší Pec pod Sněžkou

8/10
Cena od 1250 Kč do 1950 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více