Bobová dráha Vrbno

Vrbno pod Pradědem, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.7/10
Autor fotky: Bobová dráha Vrbno

Pokud máte rádi adrenalin a pohledy do krajiny, navštivte v Jeseníkách bobovou dráhu. Najdete ji ve Vrbně pod Pradědem, kde jsou i další atraktivity pro turisty a milovníky lyžování a cyklistiky.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. března 2022

Pojedete po kovové členité konstrukci

Bobová dráha je otevřena celoročně, pokud zrovna neprší, není mlha nebo nesněží. Je potřeba stále sledovat provozní údaje. Bobovka ve Vrbně je vedena po okruhu, dlouhém 840 metrů. Z toho se dolů svezete 650 metrů. Pojedete po členité kovové konstrukci  hezkou krajinou, odkud se otevřou i výhledy na Vrbno.

Do bobu se vejdou dva jezdci

Do jednoho bobu se vejdou dva jezdci. Můžete jet tedy společně se svým dítětem. Nosnost bobu je 140 kg a maximální povolená rychlost 40 km v hodině.

Občerstvení

Můžete využít služeb restaurace Andělka přímo ve Ski Areně. K dispozici je i občerstvení venku, tzv. „hladové okno“.

Tipy na ubytování

Tip na výlet

Na bobovou dráhu se můžete dostat z obce Andělská hora a spojit zábavu na bobovce s šestikilometrovou procházkou nebo jízdou na kole. Vydáte se po červené trase, budete míjet Anenský vrch a Anenskou myslivnu. U rozcestí Pod Šindelnou se dáte dál na kole trasou č. 6076 k bikeparku a odtud sjedete jedním z trailů k bobovce. Pěšky půjdete po červeně značené cestě. Na rozcestí Pod Šindelnou budete pokračovat po trase č. 6909 až do cíle.

Kde zaparkovat

Parkoviště je k dispozici zdarma u chaty Andělka.

Poloha na mapě

Zajímavost v okolí

Za skláři do Mnichova
V místní části Vrbna nazvané Mnichov si prohlédnete provoz rodinných hutí. Uvidíte, jak si skláři dokáží pohrát s foukáním historického nazelenalého lesního skla. Okouzlí vás výrobky, které jsou ručně zhotovované a protkané drobnými bublinkami.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Vrbno pod Pradědem
Vrbno pod Pradědem
607 039 882
info@skiarenavrbno.cz
www.skiarenavrbno.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • Výlety
  • Adrenalin
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.