Automuzeum
Liberec, Liberecko, Českolipsko - Jizerské hory

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Muzeum, které potěší všechny příznivce rychlých kol, se nachází v rodišti Ferdinanda Porsche, v severočeských Vratislavicích. Mezníkem pro vývoj muzea, které sídlí v prostorách pivovaru Konrad, je jaro 2015, kdy se otevře nová expozice vozů s motorem uloženým vzadu.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

Parádní sbírka vozidel

Vratislavické automuzeum představuje návštěvníkům vozidla z předválečné doby, připomíná historii libereckých automobilek LINSER a RAF a nabízí řadu zajímavých informací o automobilovém konstruktéru, Ferdinandu Porsche. Ne každý ví, že tento muž vešel ve známost zejména díky konstrukci populárního VW Brouk a že jeho syn, Ferry, založil továrnu Porsche a konstruoval sportovní vozy stejného jména.

foto: automuzeum.cz

V muzeu je živo

Muzeum pořádá různé zajímavé akce a setkání, kterých se mohou zúčastnit všichni fandové a majitelé historických vozidel. Přátelská atmosféra je zde zaručena. Před tím, než se do Vratislavic vydáte, můžete navštívit facebook automuzea a prostřednictvím novodobé technologie nahlédnout do motoristické historie libereckého kraje. 

foto: automuzeum.cz

Pochutnání u Porsche. Super občerstvení

Ve Vratislavicích můžete také posedět v restauraci, která nese jméno slavného konstruktéra – Restaurace Porsche. Najdete ji na Tanvaldské ulici 34. 

Kudy do Vratislavic a parkování

Vratislavice leží nedaleko Jablonce nad Nisou, příjezd po Tanvaldské ulici. Automuzeum se nachází v areálu pivovaru Konrad, před areálem se rozkládá velké parkoviště. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

Spojte výlet do automuzea s vyhlídkou po zdejším kraji. Stačí se vydat do Jablonce, při jehož okrajové části Vrkoslavice se vypíná rozhledna Petřín. Je součástí nepřehlédnutelného hotelu a restaurace a nabízí krásný výhled na Jablonec, Liberec a velkou část Jizerských hor.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Tanvaldská
Liberec
+420 602 818 535
+420 485 121 214
info@automuzeum-liberec.cz
http://www.automuzeum.cz

Štítky

  • Naučné
  • Pro rodiny s dětmi
  • Muzea
  • Výlety
  • Pro rodiče s dětským kočárkem
  • Technická muzea
  • Pro dva
  • Pro seniory
  • Pro vozíčkáře
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Vyberte si ubytování

Chata Hubert

Českolipsko - Jizerské hory Bedřichov

0/10
Cena od 345 Kč do 480 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více